كد خبر : 201     تعداد بازدید: 1716

اخبار پژوهشکده
Firmware جديد گوشي هاي نوکيا را از کجا دريافت کنيم
 دارندگان گوشي‌هاي نوکيا براي بروزرساني Firmware دستگاه‌هاي خود بايد از برنامه Nokia Software Updater (NSU) استفاده کنند، اين برنامه پس از نصب به اينترنت متصل مي شود و در صورت يافتن آپديت جديد آن را بصورت خودکار دريافت کرده و روي گوشي نصب مي‌کند. استفاده از اين روش براي افرادي که اينترنت پرسرعت دارند بسيار مناسب و کم خطر است اما از آنجايي که شرايط اينترنت ما در کشور بحرانيست نمي‎توانيم از اين روش استفاده کنيم چون اولاً حجم فايل دريافتي زياد است و ثانياً اگر در هنگام کار اتصال اينترنت قطع شود امکان دارد با مشکل مواجه شويم.
براي رهايي از اين وضعيت راه حل آپديت آفلاين وجود دارد که ابتدا فايل‌هاي مورد نياز بصورت جداگانه دانلود و سپس توسط يک برنامه‌ي واسطه و بدون نياز به اتصال به اينترنت برروي گوشي نصب مي‌شوند که روش‌هاي انجام آن نيز مفصل است و در اين مطلب جايي براي توضيح آنها نيست، آنچه که مي‌خواهيم در موردش صحبت کنيم نحوه دريافت فايل‌هاي آپديت Firmware گوشي‌هاي نوکيا است که براي بروزرساني به آنها نياز داريم.
به طور معمول فايل آپديت مدل‌هاي پرطرفدار مثل 5800، N95 و… در انجمن‌هاي اينترنتي مثل موبايلستان يافت مي‌شود که مي‌توانيد با مراجعه به تالارهاي مربوطه آنها را دانلود نماييد. اما مدل‌هاي زيادي هستند که فايل آنها در اينگونه انجمن‌ها پيدا نمي‌شود پس خود بايد بدنبال يافتن آن باشيد.
براي اين کار 3 راه به شما معرفي مي‌کنيم که از طريق آن خواهيد توانستد نسخه‌هاي مختلف Firmware گوشي‌هاي نوکيا را به تفکيک مدل، Produce Code، Produce ID و Region دريافت کنيد.
Nokia Firamwares: اين سايت از يک صفحه ساده تشکيل شده که انواع مدل‌هاي نوکيا را همراه با Product Code و Produce ID ليست کرده است. مقابل نام هر گوشي عبارت Check ديده مي‌شود که با کليک بر روي آن آخرين نسخه‌هاي موجود نشان داده خواهد شد. با انتخاب هر نسخه به صفحه ديگري مي‍‌رويد که اين‌بار فايل‌ها بر اساس Produce Code و Region دسته‌بندي شده اند. خوبي سايت اينست که لينک‌ها مستقيماً به سايت نوکيا برمي‌گردند و از نظر اصالت قابل اطمينان است.
Blue Nokia: سايت ديگريست که فايل‌هاي مورد نظر خود را مي‌توانيد از آن دريافت کنيد. براي اين کار کافيست تا از منوي کشويي بالا مدل گوشي خود را انتخاب کرده تا فهرست Firmware هاي آن نمايش داده شود. فايل‌هاي موجود در اين سايت بصورت EXE مي‌باشند.
Navifirm: نام برنامه‌ايست که براي دريافت فايل‌ها مي‌توانيد از آن کمک بگيريد. نحوه استفاده از آن بسيار آسان است، ابتدا مدل گوشي خود را پيدا کرده و در ادامه با انتخاب شماره نسخه و Region مورد نظر فايل‌هاي آپديت قابل دانلود خواهند بود.
توجه: قبل از دانلود فايل‌ها، حتماً Produce Code، Produce ID و Region گوشي خود را با لينک‌ها چک کنيد و تنها از فايل‌هاي مربوط به گوشي خود استفاده نماييد.