كد خبر : 2876     تعداد بازدید: 283

اخبار پژوهشکده
ارتقاي مرورگر كروم
كروم 24 حاوي اصلاحيه‌هايي براي ترميم 24 آسيب‌پذيري مي‌باشد.
شماره: IRCNE2013011730
تاريخ: 91/10/24
روز پنجشنبه گوگل با ارتقاي مرورگر كروم، كارآيي راه‌اندازي اين مرورگر را افزايش داده و 24 آسيب‎‌پذيري امنيتي را در آن برطرف كرد. افزايش سرعت در موتور جاوا اسكريپت و پشتيباني MathMal كه فرمول‌هاي رياضي و نشانه‌ها را در صفحات مرورگر ترجمه مي‌كند نيز از تغييرات ديگر اين مرورگر است.
افزايش كارآيي جاوا اسكريپت در مقايسه با كروم 23 (نسخه‌اي كه 9 ماه پيش معرفي شده بود) اندك است، اما گوگل از اكتبر 2011 در حال تبليغ كردن در مورد اين موضوع بوده است.
كروم 24 همچنين 24 آسيب‌پذيري را ترميم كرده است. گروه امنيتي گوگل، يازده نقص امنيتي را در رده امنيتي «بالا» (دومين رده امنيتي گوگل)، 8 آسيب‌پذيري را در رده امنيتي «متوسط» و 5 آسيب‌پذيري را در رده امنيتي «پايين» قرار داده‌اند.
سه آسيب‌پذيري توسط محققان خارج از اين شركت به گوگل گزارش شده است. دو آسيب‌پذيري از اين مجموعه توسط محققان فيس‌بوك گزارش شده است كه يكي از آنها، نقصي در same origin policy است.
5 نقص امنيتي، نقايص «استفاده پس از آزاد سازي» بودند كه نوعي از آسيب‌پذيري تخصيص حافظه است كه مهندسان امنيتي كروم در كشف آن مهارت زيادي به خرج داده‌اند، و 4 نقص امنيتي نيز بر روي PDF خوان اين مرورگر تأثير مي‌گذارند.
كروم 24 همچنين شامل يك نسخه جديد Adobe s Flash Player است كه يك اصلاحيه بسيار مهم بر روي آن اعمال شده است. Adobe روز سه‌شنبه هفته گذشته Flash را براي ساير مرورگرها اصلاح كرده بود.
كاربران مي‌توانند كروم 24 را از وب‌سايت گوگل دانلود نمايند. كاربران فعال مي‌توانند به سادگي به به‌روز رسان خودكار اجازه دهند كه نسخه جديد را دريافت نمايد.
http://www.certcc.ir/index.php?name=news&file=article&sid=2347