كد خبر : 3656     تعداد بازدید: 294

اخبار پژوهشکده
اگر هنوز هم از XP استفاده مي‌کنيد.......
اگر هنوز هم از XP استفاده مي‌کنيد، نکاتي هست که بايد بدانيد.

 به نقل از بوستون‌گلاب هنوز هم ميليون‌ها کامپيوتر از ويندوز XP استفاده مي‌کنند؛ اگر کاربر اين دستگاه‌ها هستيد لازم است اين نکات را بدانيد:

•  مايکروسافت آخرين به روز رساني خود را براي XP  امروز 8 آوريل منتشر و پس از آن هم پشتيباني از اين سيستم‌عامل را قطع مي‌کند، اما ماشين آلات مبتني بر XP هنوز هم کار مي‌کنند و  شما مي توانيد به روز رساني‌هاي امنيتي گذشته را نصب کنيد اما امکانات جديدي براي مقابله با هرگونه نقص امنيتي جديد نخواهيد داشت.

• کامپيوتر شما با خطرات امنيتي بيشتري روبرو است. هکرها مي‌دانند که مايکروسافت ديگر اين سيستم‌عامل را به  روز رساني نخواهد کرد و همين انگيزه مضاعفي را براي سوء استفاده از نقص‌هاي امنيتي به آنها مي‌دهد. هرچند که همچنان به روز رساني نرم افزار antimalware را تا ژوئيه 2015 براي XP عرضه مي‌کند اما اين حفاظت محدود خواهد بود.

•  اگر کامپيوتر شما به اندازه کافي براي ارتقاء به سيستم عامل جديد قدرتمند است است ، شما مي توانيد يک نسخه DVD از آخرين ويندوز 8 را تهيه و نصب کنيد.

• يک راه ديگر اين است که به جاي تهيه يک نسخه اورجينال ويندوز 8 که تقريبا 120 دلار است؛ يک کامپيوتر جديد تهيه کنيد که سيستم عامل جديد و به روز داشته باشد!

• اگر اصرار به  حفظ و استفاده از XP داريد، لازم است تمام به روزرساني‌هايي که قبلا منتشر شد را به کار گيريد و  اگر به اينترنت نياز نداريد، آن را قطع کنيد تا خطر ابتلا به بدافزارهاي جديد را به حداقل برساند.

• اگر نياز به اينترنت داريد، استفاده از پست الکترونيکي، فيس بوک، و شبکه‌هاي ديگر را به حداقل برسانيد تا خطرات کمتري شما را تهديد کند و کمتر در معرض ويروس‌ها، بدافزارها و حملات هکري قرار بگيريد.